Metal Raf Sistemleri

Anasayfa > Metal Raf Sistemleri

Metal raf sistemleri  her alanda karşımıza çıkan vidalı raf olarak adlandırılan raf sistemlerinin bir modelidir. Genelde arşivlerde kullanılmakta olan metal raf sistemleri, kendi içerisinde bir çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Farklı amaç ve farklı alanlarda kullanılmakta olan bu raflar en eski raf modellerindendir. Dosya ve evrak arşivlemek için, çelik raf, arşiv raf, hafif yüklemeler için çelik raf depolama, kutulu istifleme, tekstil depolama, yedek parça gibi alanlarda ise metal raf modelleri kullanılmaktadır. Bu raf sistemleri cıvatalı raf sistemlerinin 43 cm ve 59 cm olanlarını kapsamaktadır. Cıvata somun yardımıyla kurulan bu raf sistemleri, kendi içlerinde ortak ayak kullanarak kurulabilmektedir, tabiî ki her zaman tercih edilmemektedir, taşıma kapasitesi dörtlü ayak kullanımında daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmaktadır. Raflarımız DKP Sacdan üretilmektedir, bu sac modelleri kendi içlerinde kalınlıklarına göre ayrılmaktadır. Profiller ayakların üzerinde yer alan dik ve yatay delikler müşterinin kendi istek aruzu ve kullanım amacına göre her 2,5cm de bir raf takma imkanı sağlayarak çok fazla seçenek sunmaktadır. Bu raf sistemlerinin tabanlarında bulunduğu zemine zarar vermemesi, üzerine konan yükünde etkisiyle yıllar sonra zemini deforme etmemesi için plastik taban denen koruyucu ayaklar kullanılmaktadır.

metal raf sistemleri

Neden Metal Raf Sistemleri

Bu raf sistemleri, ekonomik fiyatlara sahip çok fazla amaç için kullanılabilen, dayanıklı portatif bir raf modelidir. Ortamda su ve nem görmeden 15 yıl boyasında deformasyon yaşanmamaktadır. Müşterilerimiz istediği zaman kolaylıkla cıvatalarını sökerek rafları farklı alana taşıyabilir, yeni alanlarda aynı üründen ilave ederek yeni bir depo veya arşiv alanı kazandırabilir. Yedek parçası yani, tablası, profili, plastik ayağı raflara özel cıvata somunu her zaman stoklarımızda bulunan bir raf modelidir.

Metal Raf  sistemleri ve Güvenlik

Günümüzün bir parçası olan depremler bizi evlerimizde yakaladığı gibi iş yerlerimizde de yakalayabilir. Firmamız kurmuş olduğu tüm raf modellerinde, özellikle çelik raf, metal raf, arşiv rafı, çelik raf depolama ve cıvatalı raf sistemleri için kurulduğu alana göre duvarlara, rafların bir biri arasında üstlerden, alçıpen duvarlarda mıknatıs yardımıyla profilleri bularak rafları monte etmektedir.  Duvarları matkap yarımıyla delerek dübel ve vida kullanmaktayız, alçıpen alanlarda metal uçlu vida kullanarak rafları sarsıntıdan etkilenmeyeceği şekilde dayanıklı hale getirmekteyiz. İş güvenliği açısından firma olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak tüm önlemleri almaya çalışıyoruz. İşimizde her zaman önce iş ve müşteri güvenliğini baz almaktayız.

 
Scroll Up