Depo Raf Sistemleri

Anasayfa > Depo Raf Sistemleri

Depo raf sistemleri genel olarak depolama amaçlı kullanılmaktadır. Günümüzde farklı çözümler arayan bir çok depo uzmanları farklı raf sistemlerini farklı alanlarda değerlendirmektedir. Depo raf sistemleri ne kadar kulağa depolama gibi gelse de bu raf sistemleri, evlerin balkonlarında, kilerlerinde, arşiv alanlarında ve otellerin kat depolarında yedek parça depolarında vs. bir çok alanda kullanılmaktadır. Depo raf sisteminin en belirgin özelliği tamamen vidasız bir raf modelidir. Bu sistemde vida hiç kullanılmaz ve duvara bağlantı elemanı gerekmeden kendi ağırlığı ve yere sağlam basan tabanların da yardımlarıyla devrilme riskini ortadan kaldırmaktadır. Bu raflarımızın bir diğer özelliği özel ölçü üretilebilmesidir. Müşterilerimizin kullanım alanına göre, koyacağı yükün ağırlığına göre, kullanılacak alanın yüksekliğine göre özel olarak üretilmektedir. Kolayca kurulup kolayca sökülme imkanı tanıyan bu raf sistemleri bir uzmana ihtiyaç duymadan müşterilerin kendi imkanları ile taşınma veya yer değiştirme şansı tanımaktadır.

depo raf sistemleri

Neden Depo Raf Sistemleri

Depo raf sistemlerinin Ayakları 30*50 Kutu profilden üretilmektedir, taşıyıcı kolları yani travers diye adlandırdığımız yükü taşıyan profiller 30*50 profilden üretilmektedir, tablalar raflara konacak yüke göre kalınlık ve ölçülerde değişkenlik göstermektedir. Uzun yıllar kullanılabilir ve kolayca taşıma yapılabilir. Lego gibidir, sökülüp takılarak farklı modellerde elde edebilirsiniz.

depo raf sistemleri Depo Raf Sistemlerinde Güvenlik

Depo raf modelleri, duvara bağlantı yapılmadan kendi üretim şeklinden kaynaklı olarak ayakta durmakta ve devrilme riski ortadan kalmaktadır.  Müşterilerimizin isteği üzerine duvara bağlantı elemanları ve üstlerden rafların kendi arasında bağlantısı yapılabilmektedir. Raflara konan yükünde vermiş olduğu ağırlıktan daha da sağlamlık kazanarak raflar zemine oturmaktadır. Rafların her bir gözü 250/350 kg arasında yük taşımaktadır.

Neden Gri Renk

Üretimde kullandığımız elektrostatik toz boya RAL 7046 gridir. Bu rengin tercih sebebi, raflara şıklık katması, üzerinde ki tozu göstermemesi ve her alana uyum sağlamasıdır. Firmamız müşterilerimizin istekleri üzeri parlement mavisi, turuncu, krem beyaz ve siyah biri renkleri kullanmaktadır.

 
Scroll Up